Adamko hravo - zdravo

Do projektu ADAMKO hravo - zdravo sa naša MŠ zapojila v roku 2006  Deti majú z nezvyčajného kamaráta veľkú radosť, my - učiteľky  sa zas tešíme novým vedomostiam našich detičiek.

Celoslovenský projekt podpory zdravého života detí

• je zodpovedným návodom na riešenie dlhodobých problémov podpory a ochrany zdravia našich detí
  • je koncepčne prepojený na Program výchovy a vzdelávania detí MŠ a na prvouku 1. a 2.ročníka ZŠ
  • prehlbuje vedomosti detí, inšpiračne ich motivuje a vychováva k zodpovednejšiemu vzťahu voči najzákladnejším hodnotám zmysluplného života
  • prebúdza záujem o prirodzenú skúsenosť generácií, overené pravdy zdravého rozumu a kultúru regiónov
  • nie je poplatný žiadnemu z módnych smerov, ale je pôvodným dielom tímu odborníkov, ktorým osud zdravia a šťastia našich detí leží na srdci
  • je odborne garantovaný Úradom verejného zdravotníctva SR
  • je odporúčaný Ministerstvom školstva SR a Ministerstvom zdravotníctva SR

Symbolom projektu je mimická bábka „Adamko“, pôvodné autorsky premyslené chránené dielo. Je to učebná pomôcka, úzko previazaná s tvorivými úlohami pre deti.

Projekt rozvrhnutý do troch rokov sa opiera o pracovné zošity obohatené o aspekt výchovy prosociálnej a enviromentálnej. Pre predškolákov sú to ADAMKOCKY ZDRAVIA, ktoré ponúkajú aj riešenia z oblasti rozvoja grafomotoriky. Taktiež aj mnoho nápadov pre pedagógov, s príťažlivými a zároveň nenáročnými námetmi na citovú výchovu, všestranný rozvoj vnímavosti a tvorivosti detí.

Projekt podpory zdravia bol po prvý raz prezentovaný v roku 2004 na celoslovenskej vedeckej konferencii 31. Dni Ivana Stodolu.
V súčasnosti sa projekt deťom prihovára časopisom „Adamko“ a samostatnými rubrikami v cyklických programoch „Halabala“(Sro) a „Gombík“(STV).

Tvorba webu zdarmaWebnode