Do škôlky s radosťou!

Vstup dieťaťa do materskej školy je významným medzníkom vo vývine dieťaťa i celej rodiny. Ak aj vy máte doma drobca, ktorý sa onedlho stane veľkým škôlkárom a máte obavu, či sa prispôsobí novému prostrediu, poradíme vám, ako to zvládnuť bez zbytočných stresov.

Je dôležité, aby rodičia dieťa na vstup do materskej školy pripravovali postupne :

• Na spoločných vychádzkach pred vstupom do MŠ ukážu  rodičia dieťaťu materskú školu, dvor, kde sa hrajú deti.
  • Vysvetlia deťom dôvod, prečo začne navštevovať MŠ – sú   tam noví kamaráti, pani učiteľky ťa veľa naučia,môžeš sa hrať s hračkami ...
  • Uistia dieťa, že po hrách poň rodičia prídu.
  • Vysvetlia dieťaťu, že sa na pani učiteľku môže obrátiť s dôverou.
  • Aj   rodič sa musí na vstup dieťaťa do MŠ pripraviť – ak   príde do materskej školy s dôverou, s úsmevom,ten istý pocit prenesie aj na dieťa.
  • Ak  je nervózny a ustráchaný, dieťa to vycítia zneistie.
  • Odporúčame rodičom,aby si dieťa z domu prinieslo obľúbenú   hračku, vankúšik, alebo nejakú inú vec naktorú je fixované a ktorá mu bude pripomínať domov.
  • Je dobré, zveriť dieťa na pár hodín do opatery  starých rodičov, príbuzných, dieťa tak mámožnosť stráviť čas bez matky a môže si tak navyknúť, že mama odišla a zase príde.
  • V rozhovoroch o škôlke navodiť vždy príjemnú a radostnú atmosféru a vyvarovať sa vetám typu :„Veď počkaj, pôjdeš do škôlky a tam ťa naučia poriadku“.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode